Dlaczego wypadają mi włosy?!

Zdrowe, lśniące i grube włosy to marzenie każdej z nas. Jednak przychodzi taki czas, że włosy same zaczynają nam wypadać, powodując panikę i niedowierzanie. Wówczas zaczynamy zastanawiać się, co sprawiło, że nasze włosy zaczynają nas opuszczać. A powodów może być kilka. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, żeby je rozpoznać i odpowiednio na nie zareagować.

Wypadające włosy to problem, z którym muszą się mierzyć kobiety na całym świecie. Nie wszystkie z nich jednak znają przyczyny, jakie mogą być uwzględniane w rozpatrywaniu wypadających włosów. My dziś przedstawimy Wam 3 prawdopodobne hipotezy na temat wypadających włosów.

A oto one:

owoce w miseczkach w serca

Kwestie genetyczne

Niestety, kwestii genetycznych nie przeskoczymy i musimy się z nimi pogodzić. Popytaj swoich dziadków i rodziców, jak sprawa łysienia wygląda w Waszej rodzinie. Czy często zdarzało się, że ktoś z wiekiem tracił coraz więcej włosów? Jeśli tak, to nie mamy dla Ciebie dobrym informacji. Musisz pogodzić się z tym, że z roku na rok będziesz traciła coraz więcej włosów z głowy. Możesz jednak próbować temu przeciwdziałać. Popytaj w aptece o środki przeciw wypadaniu włosów. Ewentualnie – jeśli masz na to pieniądze – poddaj się zabiegom w jakiejś uznanej klinice.

Zła dieta

Mówi się, że jesteś tym, co jesz. I jest w tym całkiem sporo prawdy. Nieodpowiednia dieta może zrujnować nawet najpiękniejsze włosy. Wszystko bowiem zależy od substancji i minerałów, jakich dostarczamy naszej skórze poprzez jedzenie. Żywność przetworzona, niezdrowa, fast foody na pewno nie wpłyną korzystnie na nasze włosy – a co więcej – sprawią, że te z braku wartości odżywczych i witamin zaczną wypadać. Aby się przed tym uchronić zmodyfikuj swoją dietę, wprowadzając do niej więcej warzy i owoców, a przede wszystkim – łykaj witaminę D!

kobieta śpiąca w pościeli

Przemęczenie, stres, zły sen

Kiedy żyjemy w ciągłym stresie, przemęczeniu, nie dosypiamy i jesteśmy rozdrażnione – uwidacznia się to w naszym wyglądzie zewnętrznym – szczególnie na skórze i włosach. Nic więc dziwnego, że nasze włosy zaczynają wypadać. Aby temu zapobiec – wystarczy zmienić tryb swojego życia na bardziej oszczędny – wziąć urlop, przestać się przepracowywać, nie pić kawy, kłaść się spać o normalnych porach wieczornych i wstawać po co najmniej 8 godzinach snu.