Duży nos – jak sobie z nim poradzić?

Część kobiet charakteryzują cechy, które niekoniecznie im się podobają. Dla niektórych może to być kolor oczu, a dla innych – zbyt duży nos. Chociaż w takim przypadku mamy do wyboru kilka opcji, jak np. operacja plastyczna, to nie każda z nas jest skłonna zdecydować się na tak drastyczny krok. Co zrobić w takim przypadku – jak przynajmniej wizualnie zmniejszyć swój nos?

pół twarzy pół liścia

Czadowy makijaż

Makijaż używany jest do maskowania niedoskonałości przynajmniej od kilkudziesięciu lat. Na różnych portalach znajdziesz obszerne poradniki, które doskonale wyjaśniają co robić, by uzyskać określony efekt. W przypadku make-upu, szczególnie polecamy zapoznanie się z tym, co radzą ekspertki w swoich materiałach wideo, np. na platformie YouTube.

Modna fryzura

Fryzura to Twój najlepszy przyjaciel, jeśli chodzi o zmianę wyglądu, zwłaszcza okolic głowy. W zależności od tego, czy Twój nos sprawia wrażenie dużego przez swoją długość, czy szerokość – poeksperymentuj z długością włosów. Jeśli jest długi – zdecyduj się na fryzurę, która zachwycać będzie swoją objętością.

Dobrym rozwiązaniem będzie trwała, czy po prostu loczki. Jeśli natomiast jest szeroki – niezłą decyzją będzie styl z prostymi włosami. Możesz też pójść na całość i zdecydować się na coś w rodzaju irokeza – takie uczesanie wizualnie wydłuży Twoją twarz, a tym samym sprawi, że nos będzie wydawał się węższy.

Możesz też poeksperymentować z kolorem. Jeśli sprawisz sobie na przykład zieloną czuprynę –  obiecujemy, że nikt nie zwróci uwagi na wielkość Twojego nosa!

blond kobieta w makijażu Boskie brwi

Brwi to kolejny sposób, dzięki któremu wizualnie zmniejszysz swój nos. Nie może to być jednak dowolny, przypadkowy styl. Najlepiej sprawdzą się tutaj brwi proste lub o łagodnym łuku, które sprawią, że Twoja twarz nabierze nowego charakteru. Unikaj brwi zaokrąglonych.

Inne pomysły

Niezłym pomysłem mogą także okazać się różnego rodzaju dodatki w postaci biżuterii lub piercingu. Piękne kolczyki w uszach bez wątpienia przyciągają uwagę, podobnie jak te, które znajdują się w innych częściach twarzy.

Podsumowanie

Duży nos może być dla niektórych sporym problemem. Istnieją jednak skuteczne sposoby, dzięki którym zmniejszysz swój nos, chociaż wizualnie. Warto wypróbować kilka jednocześnie, aby efekt był jeszcze bardziej widoczny!