Kurs przedłużania rzęs – tylko dla początkujących?

Kursy przedłużania rzęs stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne. Ma to związek z coraz większym popytem na usługi przedłużania i zagęszczania różnymi metodami. Ilość stylistek oferujących swoje usługi z każdym miesiącem rośnie. A ktoś przecież musi je szkolić.

Wśród opinii publicznej panuje pogląd, że kurs to coś, co ma przygotować daną osobę do wykonywania nowego zawodu. Kursy organizuje się dla początkujących i amatorów po to, by mogli zdobyć niezbędną wiedzę do tego, by rozpocząć swoją przygodę w danej dziedzinie. Nic bardziej mylnego.

Kursy przedłużania rzęs skierowane są do wszystkich stylistek – zarówno tych, które jeszcze należą do grupy amatorek, jak i tych, które pracują już od ładnych paru lat. Co więc każda z nich może wynieść z takiego szkolenia?

Kursy dla początkujących – łagodne wprowadzenie w świat rzęs

Szkolenia oraz kursy organizowane dla niedoświadczonych kosmetyczek, które chciałyby zostać profesjonalistkami, przygotowuje się głównie z myślą o tym, by zapoznać je z podstawami tego zawodu. Kobiet dowiadują się wówczas wielu przydatnych informacji na temat rzęs naturalnych oraz sztucznych. Poznają ich rodzaje, specyfikacje, etapy rośnięcia wraz ze szczegółami. Później natomiast zaznajamiają się z metodami i technikami doklejania sztucznych włosków. Specjaliści przekazują im cenną wiedzę, jaką powinny posiadać, by móc zacząć z pełną odpowiedzialnością wykonywać zabiegi przedłużania.

Wówczas nadchodzi czas na praktyczną część kursu zakończoną egzaminem-sprawdzianem. Podczas tej części kursantki uczą się korzystać z przyrządów potrzebnych do wykonywania aplikacji, poznają podstawowe metody doklejania (takie jak na przykład technika 1:1), a nawet próbują własnych sił z rzęsami, pęsetą i klejem.

Na koniec uzyskują certyfikat, który poświadcza, że zdobyły elementarną wiedzę z zakresu przedłużania i zagęszczania rzęs. Wtedy mogą już starać się o pracę w salonie kosmetycznym lub założyć własną działalność gospodarczą.

Kursy dla doświadczonych – odświeżenie informacji + nowe trendy

Istnieją jednak również szkolenia dla zaawansowanych stylistek. Są one równie ciekawe, aczkolwiek bardziej przepełnione wiedzą. Podczas nich kursantki mogą odświeżyć swoją wiedzę na temat rzęs i dostępnych na rynku produktów, a także poznać i nauczyć się wykonywać aplikacje, które wykorzystują metody ostatnimi czasy najbardziej popularne, najbardziej trendy. Dzięki takim szkoleniom mogą oferować swoim Klientkom znacznie więcej niż dotychczas i dalej się rozwijać.

 


Więcej informacji o szkoleniach z przedłużania rzęs znajdziesz na stronie Amazing Lashes – https://www.amazinglashes.pl/szkolenia