Lifting biustu – co działa najlepiej?

Wraz z wiekiem, pod wpływem karmienia czy utratą wagi biust ulega zmianie. Staje się coraz mniej jędrny i staje się obwisły. To problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Sposobów na przywrócenie naturalnego, krągłego kształtu jest bardzo wiele. Co działa najlepiej?

Najmniej inwazyjnym sposobem są ćwiczenia oraz stosowanie kremów. Ma to na celu zadbanie o dobry stan skóry, odżywienie i jej odpowiednie nawilżenie. Dieta i ćwiczenia to kolejny etap, który pomoże uzyskać efekt zdrowej i odmłodzonej skóry. Popularne są również tabletki, które zawierają składniki naturalne i fitoestrogeny.

To jednak nie rozwiązanie, które pomoże w pełni. Opadający biust jest związany ze zbyt dużą ilością skóry i utratą jej jędrności. Mimo wszystko w wielu przypadkach nie obejdzie się bez operacji plastycznej. Czasami wymagane jest podniesienie i powiększenie biustu, dla uzyskania lepszego, bardziej estetycznego efektu. Im większy biust, tym trudniej jest znaleźć bezoperacyjne sposoby na jego podniesienie. Najszybciej efekt uzyska się więc z pomocą operacji plastycznej. Nie jest to prosty zabieg, dlatego warto znaleźć ośrodek, w którym pracują specjaliści w tej dziedzinie chirurgii plastycznej.

źródło: Christoffer Ingves

Zanim pacjentka zostanie dopuszczona do zabiegu, czeka ją szereg niezbędnych badań. Mają one na celu wykluczenie przeciwwskazań do przystąpienia do zabiegu. Pomoże to także w ustaleniu, czy jest ona uczulona na konkretne środki oraz czy operacja nie zagrozi życiu. Konsultacje z lekarzem mają także na celu ustalenie jaki efekt oczekuje pacjentka oraz jaki można uzyskać. Każde ciało jest inne, dlatego każdy przypadek jest indywidualny. Przed i po operacji należy stosować się do zaleceń lekarza. Pomoże to w odpowiedniej regeneracji oraz uniknięciu powikłań, które mogą zaszkodzić zdrowiu pacjentki.

Każda operacja niesie ze sobą ryzyko. Bardzo ważne jest zrobienie badań, konsultacje ze specjalistami oraz stosowanie się do zaleceń. Nie ma cudownych sposobów, które pomogą w uzyskaniu lepszego wyglądu. Lifting piersi w przeważającej liczbie przypadków jest możliwy głównie za pomocą wykonania operacji plastycznych.