Masz cerę naczynkową? Skorzystaj z tych maseczek!

kobieta w wodzie

Ładna i zdrowo wyglądająca skóra to coś, co chciałaby mieć każda z nas. Jednak musimy mierzyć się z wieloma przeciwnościami w postaci przesuszeń, wyprysków czy… uwidaczniających się naczynek. No właśnie. W jaki sposób powinno się dbać o cerę naczynkową? Wystarczy przestrzegać kilku reguł i stosować przemyślane maseczki!

Wiemy, jak trudne jest utrzymanie cery naczynkowej z dobrej kondycji. Bardzo często jest o to nawet trudniejsze zadanie od utrzymania w dobrej kondycji skóry mieszanej. Cera naczynkowa bowiem nie lubi znacznych zmian temperatury czy gorącej wody. Na wszelkie niedogodności reaguje od razu – rozpaleniem oraz czerwonymi plackami.

Aby zneutralizować jej koloryt oraz kondycję, wystarczy używać maseczek, na które przepisy podamy Wam w tym artykule!

A oto one:

 plasterek kiwi i olejek

MASECZKA Z KIWI

Maseczka z kiwi należy do jednych z najczęściej stosowanych maseczek. Owoc ten lubi większość z nas, dlatego z maski skorzysta na pewno również duża grupa osób.

Aby wykonać taką maseczkę, potrzebujemy jednego kiwi, jednej łyżeczki mączki ziemniaczanej oraz soku cytrynowego. Na początku musimy posiekać kiwi na drobne kawałeczki, tak by później idealnie połączyło nam się z resztą składników. Kiedy już wymieszamy nasze produkty, nie pozostaje nam nic innego jak nałożyć maseczkę na twarz. Ważne, by wcześniej twarz odpowiednio przygotować – a więc umyć i wysuszyć. Po około 15-20 minutach można zmyć maskę i cieszyć się efektami!

 miód na łyżeczce

MASECZKA Z MIODU I ŚMIETANY

Ta maseczka pomoże nam odżywić skórę oraz zneutralizować jej koloryt. Dodatkowo miód ma właściwości nawilżające, więc nasza skóra nie będzie już wysuszona.

Do przygotowania tej maseczki będziemy potrzebowali 1 łyżki miodu oraz tyle samo słodkiej śmietanki (takiej jak na przykład do kawy). Pozostaje nam połączyć ze sobą oba składniki i nałożyć dokładnie na twarz (znowu porządnie oczyszczoną i osuszoną). Po 15-20 minutach możemy zmyć naszą maskę i sprawdzić, czy zadziałała. Warto ją powtarzać co jakiś czas.